Okolní krajina v zimě Svůj volný čas můžete trávit přímo na pozemcích našeho penzionu. V závětří penzionu, vedle horského potoka Vám za pěkného počasí můžeme nabídnout posezení na terase - s vychlazeným nápojem po ruce. Když přejdete můstek přes potok, máte k dispozici posekanou louku v létě vhodnou k opalování a lenošení, v zimě pro jízdu Vašich nejmenších ratolestí na sáňkách či bobech. Pro případ, že chcete strávit romantický večer ve společnosti svých přátel, je pro Vás připraven zděný gril a veliké otevřené ohniště. Dřevěné uhlí a dřevo Vám zajistíme stejně jako nakládané steaky na opékání.

Okolí penzionu Pohoda Vám nabízí vynikající podmínky pro aktivní rodinnou dovolenou pěšky, na kolech či v zimě na běžkách. Před naším penzionem nasednete na kolo nebo si připnete běžky a můžete vyrazit (cesty v okolí jsou v zimě udržovány pouze pluhováním). V případě, že přijedete nevybaveni, rádi Vám zapůjčíme sáňky, horská kola čí běžky.

Okolní krajina v zimě Pro milovníky lyžování jsou lehce dosažitelná nejen nejbližší horská střediska Špindlerův Mlýn, Mísečky, Benecko a Vrchlabí, ale i sjezdovky a běžkařské tratě celého pohoří Krkonoš.

V letním období, vhodném nejen pro horské túry v krásném prostředí Krkonošského národního parku, se v nejbližším okolí - snadno dosažitelném autem či autobusem - nabízí krásné výlety: Bozkovské dolomitové jeskyně; zoologická zahrada se safari Dvůr Králové; arboreta a botanické zahrady: Bukovina a Liberec; krásný zámecký park v Sychrově; monumentální památné stromy: Tatobity, Turnov; horolezecké terény: Prachovské skály, Maloskalsko a Hruboskalsko; jezdecké areály: Železnice, Borčice; golfová hřiště: Prosečno, Semily a Harrachov; sportovní letiště: Jičín, Vrchlabí; rozhledny: Čeřovka, Kozákov, Dubecko, Přední Žalý, Černá hora; hvězdárny: Semily, Rovensko; technické památky: Železný brod (textilka Liebig), Tanvald; hrady a zámky: Kuks, Ratibořice, Pecka, Horní Branná, Jilemnice, Jičín, Trosky, Hrubý Rohozec, Sychrov, Kost, Humprecht; městské památkové rezervace: Jičín, Kuks; církevní památky: Jičín, Nová Paka, Semily; synagogy: Hořice, Jičín, Turnov; muzea: Nová Paka a Turnov - drahé kameny, Jablonec - bižuterie; lidová architektura: Lomnice nad Popelkou, Staré bělidlo; lázně: Bělohrad, Železnice; vodní plochy a koupaliště: Jičín, Jahodnice, Jinolice, Rozkoš.